Przepiękny Ukiel Półmaraton, przepiękna niedziela!

Wojciech Kopeć z Olsztynka wygrał III Ukiel Olsztyn Półmaraton, najlepszą wśród kobiet była Magdalena Trzeciak z Olsztyna!  W biegu głównym wystartowało 430 zawodników, w biegach Mini Ukiel wzięło udział ponad 170 dzieciaków. To była znakomita niedziela nad jeziorem Krzywym i znakomita impreza Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Motywacje były przeróżne: jedni biegali dla wyniku i miejsca, inni dla frajdy, jeszcze inni chcieli sobie udowodnić, że wciąż dają radę…

I biegli: kilometr za kilometrem, oddech za oddechem, kryzys za kryzysem. 430 śmiałków zmierzyło się z trasą 21,1 km i wszystkim należą się przeogromne brawa. Ale też należy zwrócić wielką uwagę na fakt, że w licznych biegach dziecięcych Mini Ukiel wystartowało ponad 170 dzieciaków! I to jest powód do wielkiej radości, bo jednym z celów Ukiel Półmaratonu jest przecież popularyzacja biegania jako zdrowego stylu życia. – To nas bardzo cieszy, bo wszyscy wiemy, że sport kształtuje charaktery – mówił podczas półmaratonu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Ale nasz Olsztyn jest otwarty na wszystkich, którzy są aktywni i chcą dbać o swoje zdrowie. Trzeba to jednak robić odpowiedzialnie, bo moje serce byłego lekkoatlety też mi podpowiada, żeby pobiec w Ukiel Półmaratonie. Ale jednocześnie wiem, że na starcie trzeba stanąć przygotowanym. Tak więc trzymam kciuki i kibicuję uczestnikom – podsumował Piotr Grzymowicz.

Trasa była malownicza, co jeszcze przed biegiem podkreślał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński mówiąc, że „Tak piękne miasto jak Olsztyn i takie fantastyczne tereny wokół Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel zasługują na to, żeby właśnie w tym miejscu na ziemi organizować bieg, do którego zawsze się będzie chciało wracać”. Ale była to także trasa wymagająca: ze zmienną nawierzchnią, z licznymi podbiegami w lesie wokół jeziora i na wzgórzach w Łupstychu.

Pogoda była fantastyczna , a tempo biegu naprawdę dobre – na 10 km trasy prowadził Wojciech Kopeć z czasem 34.43, tuż za nim plasował się Aleksander Radnikov z Kaliningradu i Paweł Najmowicz z Olsztyna. Ostatecznie Kopeć wygrał bieg z czasem 1:12.08, drugi na mecie zameldował się Daniel Mikielski, a trzeci był Najmowicz, który jednocześnie wygrał klasyfikację na najlepszego olsztynianina. Najlepszą olsztynianką okazała się Magdalena Trzeciak, która ukończyła półmaraton z czasem 1:26.45.

Czołowi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary, nagrody finansowe, a czołowa trójka w gronie mężczyzn i kobiet także nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i jak podkreślił  jeden z prowadzących imprezę, znakomity dziennikarz sportowy Marek Jóźwik, to nie był taki sobie medal. To  był medal za pokonanie trudnej trasy, własnych słabości i własnego zmęczenia.

Wszystkim uczestnikom III Ukiel Olsztyn Półmaratonu serdecznie gratulujemy, a dodatkowe brawa bijemy tym 124 osobom, które pobiegły charytatywnie wspierając Fundację  Przyszłość dla Dzieci.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji!

Zapoznaj się z wynikami

Zobacz galerię zdjęć

Tekst: OSiR w Olsztynie